Прес-конференція в театрі

Зараз на рахунку Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької вже є 5 млн грн. Половину цих коштів вирішили виділити «Укрдизайнгруп» для першого етапу виготовлення проектно-кошторисної документації. Інша половина повинна піти на винесення підстанції за територію театру.

Про це заявив генеральний директор театру Андрій Мацяк.

«Театр живе стабільним нормальним життям, але не належним, тому що бракує приміщень, інженерних потужностей, цивілізованого стану і порядку речей в театрі, який би мав бути на сьогодні в розумінні сучасного театрального мистецтва», – розповів директор ТзОВ «Укрдизайнгруп» Ігор Кузьмак.

Він наголосив, що «ахіллесовою п’ятою» театру на сьогодні є питання винесення за межі електричної підстанції та питання переселення мешканців з будівлі театру.

«Ми сподіваємося, що таки цього року демонтаж підстанції, винесення всіх її електричних мереж буде виконано в натурі. Це нам дасть дуже велике полегшення, тому що ми почнемо проектувати систему електрозабезпечення самого театру, навантаження на мережі.

Він додав, що налагодилися переговори із мешканцями квартир будівлі театру. Частину цих квартир включили у проекту документацію. Але, за словами І.Кузьмака, на сьогодні ще не зі всіма мешканцями залагоджені юридично-правові питання щодо їх виселення.

Також театр планують перевести на 380-вольтне освітлення; можливо, відновити скульптуру, що колись розташовувалась на даху будівлі театру.

Загалом потрібно більше 600 млн грн на реставрацію Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові.

Депутат Верховної ради України Ярослав Дубневич добився додаткових зарплат для працівників Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

http://galnet.org/newsticker/52315-teatr-im-m-zankovetskoji-vzhe-maje-5-mln-hrn-na-svoji-potreby

 

 

Під час ремонтно-реставраційних робіт у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької планують зменшити кількість місць у глядацькому залі. Про це сьогодні, 15 жовтня, під час прес-конференції розповів директор ТзОВ «УкрДизайнГруп» Ігор Кузьмак.

«Ми зменшимо кількість місць у глядацькій залі. У театрі є приміщення комерційних фірм, які відгородили без відома самого театру, що порушило цілісність театру. Тому, якщо реконструювати театр, то потрібно зменшити кількість місць», – додав він. Крім цього, замінять крісла. «Більш комфортними будуть місця. Під іншим кутом зробимо сам партер для кращого візуального огляду», – сказав Ігор Кузьмак.

За його словами, коли почнуть роботи залу, потрібно буде, щоб кошти прийшли якнайшвидше. Генеральний директор Національного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк додав, що в іншому випадку театральна трупа довгий час не гратиме в театрі.

Головний архітектор проекту Ірина Томашевська розповіла, що кількість місць у залі зменшиться до 685, а зараз є близько 800. Це зроблять для покращення комфорту глядачів і пожежної безпеки.

Загалом реставрацію театру можуть завершити до 2017 року. Наступного року повинні завершити проектно-кошторисну документацію.

Нагадаємо, торік театр ім. Марії Заньковецької отримав 1,5 млн грн на ремонт фасаду. Крім цього, спільно з GIZ відреставрували 8 дверей та 44 вікна. Вартість робіт становила 344 тис. грн. 60% вартості робіт профінансували німці, а 40% – театр.

 

http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?u_teatri_zankovetskoyi_pislya_remontu_pomenshaye_glyadatskih_mists&objectId=1295579

 

Відселення мешканців квартир, що знаходяться в будівлі Національного театру імені Марії Заньковецької є «Ахіллесовою п’ятою» у питанні капітальної реставрації будівлі театру. Про це сьогодні під час прес-конференції зазначив директор ТзОВ «УкрДизайнГруп» Ігор Кузьмак.

«Відселення мешканців квартир, що знаходяться в будівлі театру, є досить складне. У 2009-2010 році мешканці нарешті пустили нас до своїх квартир, щоб ми подивились в якому вони стані. Відтак, декілька квартир, власники яких не були проти, нам вдалось включити у проектно-кошторисну документацію. Ми вже маємо певне бачення, яки ми будемо використовувати ті приміщення», - зазначив він.

Окрім того, І.Кузьмак зазначив, що на сьогодні є частина житлових приміщень, які в комплексі з театром потребують як мінімум негайної капітальної реконструкції, оскільки знаходяться в аварійному стані, а також відселення їх мешканців. Однак, на жаль, на сьогодні не всі юридично-правові питання з мешканцями аварійних квартир вирішені. Більше того, за словами І.Кузьмака, деякі мешканці будинку перешкоджають у процесі виготовлення потрібної документації.

Зі свого боку генеральний директор театру ім. М.Заньковецької, заслужений діяч України Андрій Мацяк бачить вирішення цього складного питання у трьох векторах.

«Із 43 квартир лише 6 квартир не хочуть відселятися з тих приміщень. Ми вивчаємо цю ситуацію, постійно спілкуємось з цими мешканцями. Це спілкування не просте, іноді занадто емоційне, але тут нічого дивного немає. Це людське життя. Але я наголошую, що ми силою нікого висиляти не будемо. Ми спробуємо створити такі умови, щоби вони самі захотіли. Тим паче, що більшість мешканців хочуть виїхати звідти», - розповів він.

Окрім того, гендиректор театру нагадав, що у розпорядженні Кабміну за 2008 році є рядочок про відселення мешканців з будівлі театру ім. М. Заньковецької. На ці цілі, за нормами Держбуду, було визначено 18,1 млн грн. з державного бюджету з цільової субвенції до міста. Таким чином, орієнтовно половину мешканців, як каже А.Мацяк, за цю суму можна було б переселити у інші квартири, або хоча б почати будувати новий будинок.

«Відтак, ми зініціювали лист Андрія Садового до міністра культури, де він його просить запланувати у бюджеті наступного року виділення місту цих коштів. Це був би дуже серйозний і вагомий момент. Інше питання, як ці кошти використати – чи купити житло, чи почати будувати новий будинок, або добудувати довгобуд, тощо», - зазначив Андрій Мацяк.

Директор театру також повідомив, що він особисто звернувся до мера Львова з пропозицією виділити у бюджеті наступного року 3 млн грн. на відселення мешканців з цього будинку, які стоять на чергах на квартири від міста.

«Ми намагаємось зрушити це питання з місця. Ми хочемо створити прецедент, бо це все загрузло у трясовині», - сказав А.Мацяк.

Третій варіант, який розглядає керівництво театру для вирішення цього болісного питання, є виділення земельної ділянки під будівництво нового житлового будинку для відселення цих людей.

«Ми зараз перебуваємо в процесі перемовин з керівництвом міста та депутатським корпусом щодо виділення земельної ділянки під будівництво нового будинку. Також ведемо перемовини з забудовниками. Тобто ми розглядаємо три вектори вирішення цього питання», - додав А.Мацяк.

Зазначимо, що на сьогодні із будівлі театру ім. М.Заньковецької потрібно виселити мешканців 43 квартир, а надати потрібно 57 квартир.

 

http://portal.lviv.ua/news/2013/10/15/185300.html